„Nie bądźcie bocianami”, czyli test treningu Cardio Combat od Sylwii i Akopa Szostak :)

Cześć! 

trening, Sylwia Szostak, Akop Szostak, fitness, ShapePewnie już zauważyliście, że ostatnio przystopowałyśmy lekko z testami klubów… owszem macie rację. Nie wynika to jednak z naszego znudzenia się tematem (sic!)! Bynajmniej. Nasze ostatnie „wolne chwile” pochłaniają nam przygotowania do #FITGRA. W zasadzie z kalendarza wykreśliłyśmy coś takiego jak „dzień wolny”, „weekend”, „odpoczynek”! No cóż – coś za coś. Chcemy, aby #FITGRA, która jest kontynuacją wcześniejszych dwóch gier miejskich, była jeszcze fajniejsza, aby nagrody były jeszcze ciekawsze a sama idea przyciągnęła do klubów fitness wszystkich niezdecydowanych ;) #FITGRA to bowiem dodatkowa motywacja do odwiedzin siłowni! Możesz przyjść do klubu na trening, a wyjść z bagażem endorfin i… nagród rzeczowych ;) 

Jednak do rzeczy, nie o Grze miał być ten wpis. trening, Shape, Akop Szostak, Sylwia Szostak, fitness

Otóż, jak wspominałyśmy-czasu na chodzenie po klubach ostatnio mało, nie tylko na testy, ale także prywatnie-na swoje treningi :( 

Ha! Jednak znalazłyśmy sposób, aby dostać choć namiastkę tego, co daje nam siłownia (jak się przekonaliśmy potem – ta namiastka, nie była taka mała). 

Kupiłyśmy magazyn Shape, do którego dołączona była płyta z najnowszym treningiem od Sylwii Szostak i Akopa Szostak – CARDIO COMBAT.

Z naszych doświadczeń wynikało, że rożnie z tymi treningami „domowymi” bywa, jedne nas nudziły, drugie faktycznie męczyły a jeszcze inne były po prostu OK. 

trening, Shape, Akop Szostak, Sylwia Szostak, fitnessZawsze to jednak jakaś alternatywa dla osób zapracowanych bądź tych, które zanim pójdą do klubu, chcą sprawdzić jak wygląda „fitness”. 

Musimy przyznać szczerze – nie zawiodłyśmy się tym razem. Trening jest bardzo przyjemny, poszczególne bloki nie są za długie, więc nie grozi nam nuda ;) 

Do tego elementy sztuk walki od Akopa – fajna sprawa. 

Udział w takim treningu faceta ma jeszcze dodatkowo taką zaletę, że mobilizuje do ćwiczeń Panów. Jak trening, Shape, Akop Szostak, Sylwia Szostak, fitnesswiadomo ci raczej nie często ćwiczą w domu przed TV ;) może tym razem zaczną? 

Cały program trwa ok. 50 minut, mamy oczywiście rozgrzewkę, bloki z ćwiczeniami zwłaszcza na dolne partie mięśni oraz na blok na brzuch. Dla nas fajne było to, że między poszczególnymi ćwiczeniami truchtamy, a nie stoimy bądź maszerujemy w miejscu, jak u większości trenerów. Dodatkowo Sylwia z Akopem tworzą zgrany duet – on raczej oszczędny w słowach, woli pokazać zamiast opowiadać, ona – tłumaczy, wyjaśnia jakie mięśnie pracują w trakcie poszczególnych ćwiczeń (nie to żeby nie ćwiczyła! Po prostu robi i jedno i drugie). 

trening, Shape, Akop Szostak, Sylwia Szostak, fitnessGeneralnie Cardio Combat przyspiesza metabolizm, sprzyja odchudzaniu i… wprawia w dobry nastrój :) Jak zawsze jednak, aby ćwiczenia były efektywne, trzeba pamiętać o racjonalnym odżywianiu.

Podsumowując – jeżeli Ty również z jakiś powodów nie możesz udać się na trening na siłownie – śmiało możesz wypróbować trening z Shape. Często także taki trening może być np. uzupełnieniem treningu na siłowni ;) rano siłka, po południu – płyta (albo na odwrót)

Polecamy z całego fitnessowego serca  :)

Aaaa zapomniałybyśmy zdradzić jeszcze, że w trakcie treningu korzystaliśmy z nowych opasek fitness marki TomTom ;) Nie tylko mierzą na bieżąco puls i zapisują trening, ale także pozwalają na dokonanie analizy składu ciała ;) do tego wszystkiego fajny design!

Hejo!