TEST NR 1: Fitness Club Calypso Sopot, Al. Niepodległości 697-701, 81-853 Sopot

Sopot, Calypso, fitness, siłowniaCześć!

zgodnie z tym, co mogliście wielokrotnie przeczytać na naszym blogu, testy klubów sieci Calypso, zawsze wypadają dobrze na tle konkurencji. Jadąc na test klubu tej sieci w Sopocie, byłyśmy nastawione tak samo dobrze. I wiecie, co? Nie rozczarowałyśmy się! Chociaż nie, rozczarowałyśmy, ale bardzo pozytywnie. Okazało się bowiem, że to już nie pierwszy raz, kiedy to kluby zlokalizowane poza Warszawą, są lepiej wyposażone niż te stołeczne. Mało tego! Personel pracujący w klubach poza Stolicą, też jakby bardziej nastawiony na klienta, bardziej życzliwy i pomocny. Oczywiście to nie reguła, ale zjawisko powtarza się dość często.

Do rzeczy.

LOKALIZACJA, PARKING

Klub jest świetnie zlokalizowany – od sopockiego Molo dzieli go ok. 2 km. Jego niewątpliwą zaletą jest otwarcieSopot, Calypso, fitness, siłownia 24h/dobę. I co ciekawe, dowiedziałyśmy się, że w nocy klub nie świeci pustkami. A kto najczęściej ćwiczy o 1 czy 2 w nocy? Kierowcy tirów! Zamiast stać bezczynnie na parkingu, kierowcy spędzają aktywnie czas. Dodatkowo, po treningu mogą skorzystać z prysznica, który nie zawsze dostępny jest „w trasie”. Rozwiązanie idealne, zarówno dla kierowców, jak i dla klubu. Klub dzieli budynek i parking z „Lidlem”. To powoduje,  że wprowadzono tam ograniczenia w bezpłatnym parkowaniu. Bez opłaty zostawicie samochód na 2,5 godziny. Po tym czasie zapłacicie 12 zł za godzinę parkowania. To niestety dość sporo.

RECEPCJA, PIERWSZE WRAŻENIE

Sopot, Calypso, fitness, siłowniaDziewczyna na recepcji bardzo miła, wytłumaczyła nam, co i gdzie, opowiedziała trochę o klubie, a nawet (po zakończonym treningu) podgrzała jedzonko (wyjęte prosto z lodówki, było nie do przełknięcia)! Super :)

Już na wstępie klub robi dobre wrażenie. Widać wyraźny podział klubu na dwie części – siłową plus cardio oraz crossfitową (i tuż za nią sale fitness i kids play). Szatnie zlokalizowane przy części siłowej. W środku sporo miejsca, duża ilość szafek, kilka suszarek i pryszniców. Za szatnią dostępna także (koedukacyjna!) strefa relaksu: sauna i łaźnia parowa :)

SIŁOWNIA, SALA FITNESS, GRAFIK

Jak pisałyśmy na wstępie – klub podzielony jest na dwie części. W tej siłowej, do dyspozycji gości jest spora ilość maszyn do ćwiczeń izolowanych, dwie bramy z wyciągami, po kilka maszyn na konkretne partie mięśniowe (niektóre maszyny rzadko spotykane w klubach tej sieci), a także klimatyczna, mniejsza salka z podestem do martwego czy przysiadów. Do tego duży wybór wolnych ciężarów i sztang. Okazuje się, że w klubie odbywają się zawody, a swoje treningi przeprowadza tam mistrz sportów siłowych – Jan Łuka.

W strefie cardio po kilka bieżni, steperów, rowerków i orbitreków (co fajne – dwa rodzaje tego rodzaju maszyn, Sopot, Calypso, fitness, siłowniajeden naprawdę świetny, rzadko spotykany cybex). 

W drugiej części klubu znajduje się profesjonalna, duża strefa funkcjonalna z klatką, w tym sprzęt do crossfitu: młoty, opony, piłki, rollery, TRX.

W klubie dostępne są dwie sale fitness – jedna, na której odbywają się zajęcia Power bike i druga tradycyjna, do fitnessu. Sale dobrze wyposażone w maty, ciężarki, stepy, piłki. Zajęcia zorganizowane zaczynają się o godzinie 7 rano w dni powszednie, a kończą o 22. Do wyboru, poza tradycyjnym stretchingiem, jogą, Zumbą, trampolinami i Power bike, jest także hip-hop, boks i kalistenika. W weekend po kilka zajęć w ciągu dnia.    

W całej siłowni bardzo mocno działająca klimatyzacja i uczucie chłodu nawet w trakcie intensywnych ćwiczeń. Jedyne, zbyt duszne miejsce to szatnie – tam rzeczywiście przydałby się jakiś nawiew.

CENA

Sopot, Calypso, fitness, siłowniaTutaj akurat nic się nie zmienia w stosunku do innych placówek tej sieci. Koszt karnetu OPEN to 169 zł (z umową – 139 zł), a jednorazowy wstęp – 30 zł. Można też skorzystać, w celu zapoznania się z klubem, z pierwszej wejściówki za free. W ramach karnetu będziecie też mogli, na czas ćwiczeń, zostawić swoje dzieci w strefie Kids play.

W klubie dostępne jest darmowe wi-fi.  

Serwis sprzątający na bieżąco dba o czystość.

 ATMOSFERA

Mimo, że to była nasza pierwsza (ale nie jedyna) wizyta w tym klubie, byłyśmy pozytywnie zaskoczone jakością obsługi i atmosfera panującą w klubie. Widziałyśmy trenerkę, która sama z siebie podchodziła do ćwiczących w strefie funkcjonalnej i korygowała ich błędy, a w trakcie ćwiczeń siłowych poznałyśmy kilka osób, które nie znając nas same podchodziły witając się  i Sopot, Calypso, fitness, siłowniazagadując o trening.

Na forach internetowych czytałyśmy także wiele opinii potwierdzających dobrą atmosferę panującą w klubie. Niestety w Internecie można też często przeczytać, że w klubie często powtarza się problem zimnej wody pod prysznicami. Nam udało się wykąpać w ciepłej, więc nie oceniamy tej kwestii negatywnie i nie odejmujemy oceny.

W trakcie naszej wizyty (byłyśmy dwukrotnie – dwa dni pod rząd sb i nd, rano oraz wieczorem) ludzi nie było dużo. Do każdej maszyny było bardzo łatwo się dostać, zero oczekiwania, super!

Myślimy, że będąc ponownie w Trójmieście, na trening wybierzemy się właśnie do Sopotu :)

Dajemy 5 :)