TEST nr 1: FitPlace, ul. Powstańców 18A, 05-091 Ząbki

klub fitness, ZąbkiDziś ponownie mała, podwarszawska miejscowość – Ząbki, a w roli „fit-testerki” – debiut Ani :)

Klub, który wybrała to stosunkowo młody obiekt – powstał we wrześniu 2014. W klubie większość klientów stanowią mieszkańcy Ząbek, nieliczni z pobliskiego Rembertowa.

DOJAZD

Klub umiejscowiony jest na jednej z głównych ulic Ząbek, w pawilonie po delikatesach.  Do FitPlace można dojechać autobusem, kilka kroków od klubu jest przystanek autobusowy linii 345. Drugi jest jakieś 400 m dalej, autobus 145.

Na jego terenie znajduje się parking tylko na klika samochodów. Nie jest to jednak przeszkodą, gdyż po drugiej stronie ulicy niemal zawsze są wolne miejsca parkingowe.

PIERWSZE WRAŻENIE

Recepcja jest schludna, czysta. Wystawione suplementy sprzedawane przez klub, stojak i lodówka z wodą oraz napojami izotonicznymi. Na recepcji 1 osoba obsługująca klientów. Przy wejściu również 2 sofy i stolik, na które zapraszani są klienci, którzy chcą się związać z klubem. Fajnie, klient czuje się zaopiekowany. Ale zdarza się, że w tymsiłownia, maszyny, fitness czasie pozostali klienci czekają aż ktoś podejdzie i ich obsłuży. Wieczorem 1 osoba obsługująca recepcję jest niewystarczająca. Zawsze znajdzie się ktoś, kto chce zawrzeć umowę i zaczyna blokować kolejkę.

SZATNIA

Szatnia damska to niemal 90 szafek z kluczykami. Przejście pomiędzy rzędami szafek jest dość wąskie i niestety są tylko 2 ławki, gdzie można usiąść czy zostawić buty. 2 toalety, po 1 prysznicu w każdej. Moim zdaniem trochę mało. Z udogodnień – lustro z 2 suszarkami. W szatni bywa brudno, zwłaszcza w tzw. godzinach szczytu – głównie piach w części głównej i w toaletach ręczniki papierowe, które trafiły obok, a nie do kosza.

sala fitness, piłkiCENY

Klub nie honoruje kart partnerskich, są za to darmowe pierwsze wejścia. Co ciekawe- gdy postanowiłam odwiedzić ten klub cennik był dostępny na stronie internetowej. Kilka dni później, gdy podczas wizyty w klubie pytałam obsługę o koszty karnetów dowiedziałam się, że oferta jest dobierana indywidualnie do klienta i nie mają dostępnych regularnych cenników. Przedstawiono mi karnety miesięczne za 169 zł, 3 miesięczne (niemal 400 zł), półroczne (prawie 600 zł) oraz roczne. W karnecie siłownia i fitness open. Wszystkie niestety płatne z góry. Ta ostatnia opcja wymaga jednorazowej wpłaty 1188 zł. Szczerze mówiąc- ciężkie do przełknięcia. Fakt 1 spotkania z trenerem personalnym oraz analiza składu ciała nie przekonuje mnie do związania się na rok z jednym miejscem. Nawet jeżeli mogę zawiesić karnet na 4 tygodnie. Dodatkowo opcja „Poranki” czyli możliwość korzystania z klubu do godz. 16 w dni powszednie i całe weekendy za 129 zł. Ponadto do każdego karnetu należy doliczyć 99 zł opłaty wpisowej. Na pole dance obowiązuje oddzielny karnet – 150 zł za 4 wejścia, 250 zł za 8 wejść. Przy zakupie dwóch karnetów (fitness i pole dance), dostajemy zniżkę 10%. Nie dostajemy żadnych gratisów przy zawieraniu umowy.szatnia, szafki, fitness

SIŁOWNIA

FitPlace składa się z 3 części: siłownia, fitness i pole dance. Siłownia koedukacyjna. Sprzęt marki Life Fitness (widać, że maszyny nie są nowe, ale w dobrym stanie) oraz Impulse- część cardio: bieżnie (5 szt.), orbitreki- 3 szt. i jeden rower poziomy. Wszystkie sprzęty cardio są ustawione frontem do ściany, co może powodować zakłopotanie ćwiczących. Brak również telewizorów na ścianach. Ponadto w części siłowni znajdziemy również miejsce do treningów indywidualnych z kilkoma przyborami oraz wolne ciężary. Fajnym motywem są Reebokowe plakaty na ścianach.

sala, pole dance, rura, fitNa siłowni stale jest 1 trener, który dość chętnie pokazuje działanie maszyn, podpowie co, kiedy i jak ćwiczyć. Wystarczy zgłosić na recepcji, że jest się pierwszy raz i bez problemu recepcjonistka oprowadza po klubie od początku do końca – od wejścia na siłownię poprzez salę pole dance, fitness i szatnie. Minus – w dni powszednie i soboty trener jest od godziny 10 rano, a klub czynny jest od 8. Rozpisanie konkretnego planu treningowego i diety to oddzielne spotkanie i koszt. Podobnie jest również z treningiem personalnym. Można wykupić pakiet 10 bądź 30 treningów. Jednakże musimy być członkiem klubu i uiścić opłatę wpisową.

SALA FITNESSsala fitness, sprzęt, fit

Sala do fitnessu całkiem spora – ok. 100 m2. Niestety niemalże na środku znajduje się filar, który skutecznie przeszkadza uczestnikom zajęć. Dużym plusem są lustra na dwóch ścianach, co pozwala dobrze przyjrzeć się instruktorowi i samemu sobie

Dosyć dużo sprzętu- piłki w 4 rozmiarach, bosu, skakanki crossfitowe, kettle, hantle, berety, stepy, skrzynie, maty w dwóch rodzajach- fitnessowe i jogowe. Co ciekawe w grafiku fitness nie ma zajęć ze stepu. Szkoda, że kettle są tylko pojedyncze. Zabrakło mi również obciążeń na nogi.

Dużym minusem jest wymiana powietrza na sali. Nie ma tam klimatyzacji, ani okien. Wiatraki zamontowane pod sufitem oraz boczny nawiew niewiele dają na intensywnych zajęciach typu cross lub Zumba, która odbywa się przy otwartych drzwiach wejściowych na salę. Niestety jest to uciążliwe dla osób ćwiczących na siłowni.

siłownia, sprzęt, fitnessSala do pole dance jest kameralna – 5 rur. Na zajęcia może przyjść max 10 osób. Dobry pomysł, ponieważ jest pewność, że instruktorka będzie mogła się przyjrzeć każdej uczestniczce. Kolejnym plusem są lustra umieszczone na całej ścianie – do samego sufitu. Na miejscu dostępna jest również magnesia i żel dry hands, aby nie ślizgać się po rurach. Minusy: wejście po poprzedniej grupie nie gwarantuje czystości rury oraz tylko 1 instruktorka pole dance. Nie można wybrać.

GRAFIK
Minusem jest również zmieniający się z miesiąca na miesiąc grafik fitness. Zawsze trzeba się mocno orientować na przełomie miesięcy. Na poranne zajęcia fitness obowiązują zapisy, od godziny 17 zajęcia są bez zapisów. Zajęcia raczej standardowe. Grafik poranny bardziej ubogi od popołudniowego. Martwi też ilość piątkowych zajęć – niestety wg grafiku na lipiec ostatnie zajęcia odbywają się o 19, podczas gdy w inne dni powszednie o 21. W weekendy zajęcia również się odbywają – sobota 3h, niedziela tylko 2. Choć to podobno tylko wakacyjna zmiana. sala fitness, plakaty, motywacja

PODSUMOWANIE

W klubie nie ma kącika dla dzieci. Nie wolno też przyprowadzać dzieci na siłownię czy fitness. Karnety mogą wykupić tylko osoby powyżej 16 roku życia. Wyjątkiem są zajęcia Ćwicząca mama i dla mam udogodnieniem jest przewijak w toalecie. Niestety niezbyt czysty.

Klub otwarty jest w dni powszednie w godz: 8-22, w sb 8-16, a w nd 9-15.

Moja prywatna opinia – trochę przerost formy nad treścią. 7 instruktorów fitness a tylko 2 recepcjonistki. 3 zatrudnionych trenerów na siłowni, a tylko jeden dostępny w ciągu dnia. Za 169 zł można oczekiwać więcej. Choćby braku opłaty wpisowej czy ręcznika na powitanie.

łazienka, wc, suszarkaOcena: 3+.

Plusy: dobra lokalizacja, brak problemów z parkowaniem, trener stale na siłowni, sporo sprzętu, osobna sala do pole dance, darmowe pierwsze wejście, przejrzysta, na bieżąco aktualizowana strona www

Minusy: bywa brudno, brak akceptacji kart sportowych, dość drogo i konieczność opłacenia karnetu z góry, filar na środku sali fitness, duszno, mała ilość zajęć, brak kącika dla dzieci

fitplace ząbki klub fitness opinie