TEST NR 1, HiGym, ul. Chyców Potok 26, Zakopane

Zakopane, siłownia, fitness, treningCzasami myślimy sobie, że mamy to szczęście, że nawet w trakcie urlopu możemy łączyć przyjemności z obowiązkami i w trakcie treningu testować nowe miejsca do ćwiczeń :)

Tak właśnie powstał poniższy test – test siłowni w Zakopanym. To chybaZakopane, siłownia, fitness, trening najmniejsza miejscowość, w której testujemy siłownię. W Stolicy polskich gór do wyboru miałyśmy zaledwie 5 siłowni. Wybór padł na zlokalizowany tuż przy Centrum Handlowym Szymonek – HiGym. Jak się okazało, obiekt to typowa siłownia i… tylko siłownia. Niestety nie ma tu Sali fitness oraz tym samym, zajęć fitness, więc ogranicza to znacznie klientelę klubu.

Zakopane, siłownia, fitness, treningDOJAZD

Tu trzeba mieć na względzie specyfikę miasta. W Zakopanym nie znajdziemy rozbudowanej, różnorodnej sieci komunikacyjnej. Owszem jeżdżą tu autobusy (dwie linie), taksówki (również te konne :P), ale miasto nie jest zbyt duże, więc do wielu miejsc po prostu dojdziemy na piechotę. My akurat, ze względu na niesprzyjającą pogodę, zdecydowałyśmy się podjechać samochodem. Wybór o tyle słuszny, że przed centrum handlowym nie było  żadnych problemów z zaparkowaniem :) Oczywiście parkometrów w mieście też brak :)

SZATNIA

HiGym to niewielka, osiedlowa siłownia, więc klub nie nastawia się na zbyt wielu gości. Widać to choćby po liczbie szafek – dokładnie 30 sztuk J Szafki dodatkowo są dość małe – torba treningowa weszła „na styk”. W szatni zaledwie jedna ławeczka do siedzenia i jeden większy wieszak na kurtki. Dalej jedna toaleta i prysznic.

Zakopane, siłownia, fitness, treningSIŁOWNIA

Nie jest to duży obiekt, sprzętu nie jest wiele, jednak nie spodziewamy się też tu tłumów. Znalazłyśmy tu tylko 3 osobne, skośne ławki, po jednej maszynie do ćwiczeń izolowanych różnych partii mięśniowych, kilka wyciągów, bramę, trochę mniejszego sprzętu, jak stepy, piłki, maty, bosu i TRX. Niestety sprzęt (marki Precor) lata swojej świetności ma już za sobą, w wielu miejscach porwany i obdrapany, pourywane rączki, widać, że po prostu wysłużył się J Strefa cardio to zaledwie 1 stepper, 5 bieżni, 2 rowerki, 2 wiosła i 2 orbitreki. Na siłowni dostępny płyn do dezynfekcji oraz jednorazowe ręczniki.

ATMOSFERA

Super! Super! I jeszcze raz super! Mimo, iż byłyśmy w Hi po raz pierwszy, zarówno trener jak i ćwiczący podchodzili do nas i witali się z nami bądź to poprzez podanie ręki, bądź poprzez zwykłe skinienie głową. Nikt nikogo nie oceniał, każdy spokojnie wykonywał swój trening. Wszyscy mili i życzliwi, bez problemu można było ćwiczyć na zmianę na maszynach czy uzyskać jakąkolwiek informację o sprzęcie/siłowni.

DODATKOWE/INNEZakopane, siłownia, fitness, trening

HiGym ma fajną, funkcjonalną stronę WWW. Klub zajmuje się także szkoleniami trenerów personalnych w ogólnopolskiej szkole Kuźnia Trenerów oraz oferuje rozpisanie diety wraz ze wsparciem w jej utrzymaniu.

CENNIK

Niestety to najsłabszy punkt HiGym. Klub honoruje karty sportowe, ale już nie funkcjonuje w nim pierwsza, darmowa wejściówka w celu przetestowania siłowni. Jednorazowy wstęp to koszt 25 zł. Dość droga, jak na zwykłą siłownię. W Hi można też skorzystać z analizy składu ciała, której koszt to… 30 zł! Biorąc pod uwagę, że w większości klubów usługa ta dostępna jest w cenie karnetu, te 30 zł to dużo. Miesięczny karnet OPEN to z kolei koszt 129 zł. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że w Zakopanym zapotrzebowanie na tego typu usługi jest dużo skromniejsze niż np. w Warszawie czy w Gdańsku, dlatego też klub musi zrekompensować sobie wszelkie koszty stałe. Część z nich jest więc przenoszona na klientów. Cóż, jak wszędzie – większy popyt = większa konkurencja = Zakopane, siłownia, fitness, treningniższe ceny.

Na pocieszenie – widoki, jakie HiGym oferuje za oknami oraz w drodze do niego :)

Podsumowując, naszym zdaniem HiGym, jak na swoje położenie nie jest złą siłownią. Ma oczywiście wady, jednak dla niewielkiej liczby mieszkańców, czy dla turystów będzie dość dobrą siłownią. Niestety nie skorzystamy tu z zajęć zorganizowanych, więc trening musimy wykonać we własnym zakresie.

Do Zakopanego niedługo wrócimy, więc na pewno sprawdzimy inne miejsca. Póki, co dajemy HiGym 4 :)

 

HiGYM_zakopane_silowania_opinie