TEST NR 1: ICON FITNESS, Al. Unii Lubelskiej 2, Tarasy Zamkowe, 20-108 Lublin

fitness, testy, Tarasy Zamkowe, Lublin, siłownia, IconMówiąc szczerze i nieskromnie – warszawski rynek fitness już co nieco się zmienił. To po części efekt wzorców z krajów, gdzie fit-tradycja jest silniejsza, ale także…naszych testów :) Wiemy, że kluby po naszych wizytach wprowadzają darmowe wejściówki w celu przetestowania obiektu, ale także dokonują niezbędnych remontów i unowocześnień. Mając więc, warszawski rynek „załatwiony” na jakiś czas, postanowiłyśmy znowu pojechać w Polskę. To idealnie zbiegło się z zaproszeniem od hotelu Alter, o którym we wpisie niżej :) Tak, więc kierunek – Lublin!

Byłyśmy mega ciekawe, jak to miasto wypadnie na tle innych, zrobionych przez nas (lub przez naszych testerów) fitness, testy, Tarasy Zamkowe, Lublin, siłownia, Icontestów klubów fitness. Hmm wiecie co? Po dwóch pierwszych testach, mamy przekonanie, że kluby w Lublinie nie są gorsze od tych warszawskich czy krakowskich, a nawet…. być może niektórymi rozwiązaniami wygrywają :)

Otóż w jednym klubie zaintrygowały nas maszyny do ćwiczeń izolowanych, których nie spotkałyśmy na swojej fit-drodze. W drugim klubie – muzyka z DJ na żywo w siłowni :)

To co ciekawi jesteście szczegółów? No to posłuchajcie…

fitness, testy, Tarasy Zamkowe, Lublin, siłownia, IconNa pierwszy ogień idzie popularny w mieście Icon Fitness. Słyszałyśmy wiele pozytywnych opinii, więc chciałyśmy na własnej skórze przekonać się, jak jest naprawdę.

Klub mieści się w centrum handlowym Tarasy Zamkowe, do którego bardzo łatwo trafić – lokalizacja bardzo blisko rynku. Icon, jak się potem okazało, jest częścią sieci Holmes Place.

PIERWSZE WRAŻENIE
Baaaardzo miłe recepcjonistki. Zostałyśmy oprowadzone po całym klubie. Dodatkowo recepcjonistka pożyczyła nam kłódkę do szafki, gdyż tu również funkcjonuje ten dziwny, niezrozumiały dla nas system „kłódkowy”. Za to dość fajny system „palcowy” – zapomniałeś karnetu? Nic nie szkodzi – zawsze masz palec! Do klubu wejdziesz za pomocą jego odcisku :)

SZATNIA
Nie za duża, za nią jedna łazienka, 4 prysznice bez wyciąganej słuchawki. Niestety podczas naszej wizyty spłuczka w ubikacji nie działała, więc korzystanie z niej było dość ryzykowne. W szatni, dookoła szafek – drewniane ławki do siedzenia, kilka luster i dwie dość słabe, „basenowe” suszarki oraz waga łazienkowa.

SIŁOWNIA
Tutaj bardzo pozytywne zaskoczenie. Podzielona na dwie strefy – cardio i siłową. W tej pierwszej duża ilość maszyn Technogymu (20 bieżni, 15 orbitreków, 10 rowerków, 4 ergometry). W części siłowej (po dwie maszyny na odwodziciele i przywodziciele, dwójki, czwórki, suwnica na nogi, suwnica ze sztangą, modlitewnik, brama, kilka wyciągów). Znalazłyśmy tutaj też kilka maszyn, których nie spotkałyśmy do tej pory w żadnym innym fitness klubie, m.in. maszynę do robienia squatów czy dość specyficzną maszynę do robienia brzuszków. Jedyny minus – przy maszynach nie ma miejsca na wodę, kluczyk czy telefon (takie specjalne małe koszyczki, półeczki – to naprawdę się przydaje!). Cokolwiek ze sobą weźmiesz z szatni, musisz położyć na podłodze, ew gdzieś z boku na innym sprzęcie. To dość kłopotliwe. Co kilka metrów stoi płyn i ręczniki do dezynfekcji. Obok ww w klubie znajdziemy specjalną strefę z 4 maszynami Power Plate – idealna dla rozluźnienia i rozmasowania mięśni.
Na plus także świetny i pomocny personel klubu. Udawałyśmy, że nie potrafimy poradzić sobie z obsługą maszyny do treningu „dwójek”, ale instruktorka szybko zareagowała. Sama podeszła i wyjaśniła co i jak.

fitness, testy, Tarasy Zamkowe, Lublin, siłownia, IconSALA FITNESS
W Icon funkcjonuje jedna sala fitness plus studio do spinningu. Sala spora, bez filarów, z działającą klimatyzacją i sprzętem audio. Dodatkowo – kolejne rozwiązanie, którego nie spotkałyśmy nigdzie wcześniej – przed salą fitness powieszono tablet, na którym można wybrać sobie konkretny trening, by ten wyświetlił się na telebimie na Sali. Dobre rozwiązanie dla tych, którzy nie wiedzą bądź nie chcą robić treningu na siłowni, a na Sali fitness akurat nie odbywają się realne zajęcia zorganizowane. Wybierasz wtedy trening i ćwiczysz z wirtualnym trenerem. Coś podobnego funkcjonuje w McFit, jednak tam treningi są wyłącznie wirtualnie. W Icon fajnie połączono treningi real z wirtualnymi :)

My akurat uczestniczyłyśmy w zajęciach jump. Fajne cardio.

GRAFIK

Zajęcia zaczynają się wczesnym rankiem – już o 6.35! a kończą ok. 22. Generalnie przez cały dzień przeplatają się zajęcia z wirtualnym trenerem z zajęciami real. W weekendy po kilka zajęć.

fitness, testy, Tarasy Zamkowe, Lublin, siłownia, IconCENY
Obowiązuje pierwsza wejściówka za free. Koszt każdego następnego, jednorazowego wejścia to 19 zł. Karnet OPEN na miesiąc to koszt 96,99 zł plus wpisowe 38 zł. Karnet student z koli kosztuje 79,99 zł (i wpisowe 38 zł). W łatwy sposób można kupić karnet on-line. Można go także „zamrozić” na jakiś czas.

Generalnie w klubie panuje super atmosfera. Spotkane w szatni i na Sali fitness dziewczyny chętnie podpowiadały nam, na które zajęcia warto iść, na czym one polegają, którego instruktora wybrać.
W klubie nie brakuje też innych atrakcji – w środku, z powodzeniem zorganizujecie turniej piłkarski, bo klub zapewnia swoim gościom stół do gry w piłkarzyki.
Jeśli natomiast chodzi o czystość to tu także nie mamy żadnych zarzutów! Na bieżąco Pani sprzątająca dba o porządek. W każdej Sali oraz na siłowni stoją płyny do dezynfekcji i papierowe ręczniki.
Aaa zapomniałybyśmy – zmęczony po treningu? Ledwo się ruszasz? Nie martw się, jest winda :) Na minus – w klubie nie ma możliwości wykonania analizy składu ciała, brakuje też sklepiku (woda, batony, etc) czy możliwości wypożyczenia ręcznika.

Klub otwarty jest w dni powszednie od 06:30 do 22:00, a w weekendy od 09:00 do 20:00 (dość wczesne zamknięcie!).

Podsumowując – dla nas Icon to przede wszystkim różnorodność i duży wybór sprzętu oraz świetna atmosfera! Gdybyśmy mieszkały w Lublinie, to na pewno często byśmy tu trenowały.

tabelka