TEST nr 1: Sylwetka Fitness Club, ul. T. Wilczyńskiego 8, Olsztyn

Sylwetka_Olsztyn_4Sądzicie, że nie ma dobrych klubów w Olsztynie? Jesteście w błędzie. My tak kiedyś myślałyśmy, ale to ogromny błąd… Po raz kolejny przekonujemy się, że Warszawa (skąd pochodzimy i mamy najwięcej testów) nie jest „centrum wszechświata”. Kiedyś zaskoczył nas wielkością i jakością sprzętu jeden z klubów w Lublinie, a teraz w Olsztynie. A dokładniej klub Sylwetka Fitness Club w dzielnicy Jaroty.

Jaroty do „sypialnia” Olsztyna. Poniekąd można ją porównać do warszawskiego Ursynowa. Oddalona od centrum miasta, z przeważającą liczbą bloków i mieszkań. Czego się spodziewałyśmy? Małej osiedlowej siłowni. Co zastałyśmy? Ogromy klub fitness! Dosłownie ogromny -  1800 m²!!!

Klub położony jest przy ruchliwej ulicy ul. T. Wilczyńskiego 8, z dobrym dojazdem kilkoma autobusami. Nie miałyśmy żadnych problemów z jego zlokalizowaniem. Kilkaset metrów dalej znajduje się kolejna siłownia DYNAMIC (czy konkurencja dla Sylwetki? Tak, ale częściowa, bo nie prowadzą tam zajęć fitness).

Na wejściu wita nas wielki szyld klubu, więc nie tracimy czasu na błądzenie. Przed budynkiem znajduje się duży, bezpłatny parking, więc możecie śmiało przyjechać samochodem. Od „lokalsów” dowiadujemy się, że jak na standardy miasta to wyjątek, że jest tyle miejsc postojowych.

RECEPCJA I PIERWSZE WEJŚCIE

Na wejściu wita nas miła i uśmiechnięta recepcjonistka. Wchodzimy na kartę Benefit i pierwsze jednorazowe, darmowe wejścieSylwetka_Olsztyn_12. Jest ono możliwe po wypełnieniu krótkiego formularza (imię, nazwisko, nr dowodu, dane kontaktowe). Niestety Pani z recepcji nie zareagowała na informację, że pierwszy raz jesteśmy w Sylwetce. Kiedy zapytałyśmy, czy może nas oprowadzić, przeprosiła i wyjaśniła, że niestety jest sama i nie może opuszczać stanowiska pracy.

Na recepcji znajduje się mikro sklepik. Mikro, bo w zasadzie dostępne są jedynie napoje w postaci shake’ow, kawy czy napojów energetycznych. Natomiast przy klubie znajduje się duża hurtowania suplementów, więc każdy „zapominalski” może zrobić zapasy :)

Przy ladzie znajduje się TANITA, na której bezpłatnie można wykonać analizę składu ciała.

Obok znajduje się duża przestrzeń z licznymi kanapami. Bez problemu zrelaksujecie się tam po treningu i np. zjecie przygotowany posiłek.

Cały klub jest podzielony na kilka stref: Strefa Fitness, Strefa Cardio, Strefa Siłowa, Strefa Indoor Cycling, Strefa Funkcjonalna i Strefa Wellness -  ale o nich za chwilę.

SZATNIA

Sylwetka_Olsztyn_22Tu zaskoczenie. Brak standardowych kluczyków do szafek, które królują w większości klubów. Zamiast tego jest nowoczesny system czytników kart magnetycznych. Ważne, zapamiętajcie numer szafki, który dostaniecie na recepcji w momencie odbierania karty. Nie są „podpisane”, więc trzeba wiedzieć do którego czytnika ją następnie przyłożyć. Nowoczesne rozwiązanie, ale może być trochę przerażające dla starszych osób, które wybierają się do klubu. System nie jest oczywisty za pierwszym razem.

Na plus jest duża szatnia, z licznymi szafkami i miejscami do siedzenia. Standardowo znajdziemy w niej suszarki, kilka kabin prysznicowych i umywalek. Widać, że klub dba o czystość, bo nie znalazyśmy grama kurzu;)

Z szatni znajdują się 3 wyjścia: na sale (celowo używamy liczby mnogiej) fitness, do strefy Wellness oraz na siłownię.

STREFY W KLUBIE

1.       STREFA FITNESS

Pisałyśmy wcześniej o strefach. Czas na nie! Jako pierwsze wzięłyśmy pod lupę część „fitness”. W klubie znajdują się dwie saleSylwetka_Olsztyn_9 do zorganizowanych zajęć (Shape i Dance). Sala Shape to miejsce, w którym klubowicze mogą się odprężyć i zrelaksować. Jak czytamy na stronie klubu, w niej odbywają się zajęcia mające na celu „wyciszenie oraz poprawę elastyczności mięśni”.

Natomiast Sala Dance to ORGOMNE pomieszczenie, z licznymi lustrami i bardzo dużą ilością sprzętu do treningów. Znajdziemy na niej wszystko co potrzebne – maty, hantle, sztangi, stepy, piłki itp. Inne kluby powinny brać przykład z Sylwetki, jeśli chodzi o wyposażenie i urządzenie sal do treningów. W „Dance” odbywają się „standardowe” zajęcia Fitness.

Zajęcia odbywają się rano (8-9.00) oraz popołudniu (od 18.00, ale tylko w tygodniu). W grafiku znajdują się zajęcia wzmacniające, rozciągające i „choreograficzne” – raczej standardowe tj. PUMP&TONE, ZUMBA, ABS, PŁASKI BRZUCH i TOTAL FITNESS.

Szczerze? Po tak wielkim i dobrze wyposażonym klubie spodziewałyśmy się jakiś „zaskoczeń” pod kątem zajęć. Szkoda, że ich nie znalazłyśmy, bo warunki są idealne do ich przeprowadzenia! Myślimy tu chociażby o trampolinach.

2.       STREFA CARDIO

Sylwetka_Olsztyn_13Przeznaczona oczywiście do treningu aerobowego czy interwałowego. Jesteśmy w szoku… najnowsze maszyny Technogym i Matrix, bez śladu zniszczeń. Czuć, że w klubie działa klimatyzacja i wentylacja. Z przyjemnością można było pobiegać na bieżni. Ale to nie koniec niespodzianek! W klubie znajduje się symulator schodów ClimbMill (podobno jedyny w Olsztynie).

Warto zajrzeć na stronę internetową klubu. Przeczytałyśmy na niej więcej niż się spodziewałyśmy! Oprócz opisu całej kadry, klubu i informacji handlowej – znalazłyśmy wiele przydatnych informacji m.in. konkretne modele sprzętu, jaki znajduje się w danej strefie. WOW! Brawo dla klubu, który naprawdę myśli o potrzebach swoich klientów.

W klubie znajdziecie:

  • Sprzęt Technogymu: Bieżnia Run Excite 500, Trenażer eliptyczny Synchro Excite 500, Stepper Step Excite 500, Cykloergometr Bike Forma, Cykloergometr poziomy Recline Forma.
  • Sprzęt Matrixu: Maszyna eliptyczna E5x, Ascent Trainer A5x, Bieżnia klubowa T5x, Stepper S5x, Symulator schodów ClimbMill C5x.
  • Ergometr Concept II

3.       STREFA SIŁOWA

Tu podobnie jak w strefie CARDIO, wyposażenie na pełnym poziomie. Liczne i różnorodne maszyny (także firmy Jordan).  W strefie siłowej oczywiście nie może zabraknąć miejsca na „wolne ciężary”.

W strefie możemy poćwiczyć na sprzęcie: Lower Back, Shoulder Press, Chest Press, Vertical Traction, Multipower (z linii ISOTONIC) – 50 mm, Glute, Low Row, Leg Curl, Leg Extension, Arm Curl, Ławka do mięśni brzucha Crunch Benach, Ławka do bicepsów Scott Bench, Ławka regulowana Adjustable Benach, Ławka do mięśni grzbietu Lower Back Bench, Lat Machine, Pectoral Machine, Adductor, Abductor, Crossover Cables, Ercolina, Arm Extension, Leg Press, Abdominal Crunch.

4.       STREFA INDOOR CYCLING

Kilkanaście rowerów od renomowanej firmy Tomahawk. Można swobodnie wziąć udział w zorganizowanych zajęciach, jak i odbyć trening samodzielnie.

5.       STREFA FUNKCJONALNA

… nasza ulubiona! Sala znajduje się na piętrze, wydzielona od reszty klubu – gdzie w ciszy i bez tłoku można odbyć trening. WSylwetka_Olsztyn_3 strefie funkcjonalnej znajdziemy gumy, liny, bosu, trx, piłki, powerbagi, ketlebells oraz trampoliny.

6.       STREFA WELNESS

A na koniec, strefa relaksu po ciężkim treningu. Sylwetka proponuje kompleksową ofertę. W klubie możemy skorzystać z sauny, solarium lub pójść do studio rollmasażu i gabinetu masażu.

CENY

No właśnie… bardzo różnorodne. Na plus, że każdy kupuje wariant karnetu dopasowany do swoich potrzeb (poranny, weekendowy, open, tylko na zajęcia, tylko na siłownie itp.). Ceny wahają się od 70 do 210 zł. Z jednej strony za standard i kompleksowość, którą oferuje klub to ceny nie są wygórowane. Z drugiej, patrząc na zarobki mieszkańców Olsztyna mogą być wysokie. Zapominalscy, za dodatkową opłatą mogą wypożyczyć ręcznik czy kupić… kosmetyki (żele do mycia, szampon).

Klub zachęca do dołączenia do grona klubowiczów poprzez różnego typu promocje i zniżki np. za przyprowadzenie jednocześnie 5 nowych klientów można otrzymać Karnet Sylwetka GOLD, zniżki za przyprowadzenie nowej osoby na zajęcia, zniżki dla studentów i starszych osób.

Klub prowadzi także akcje lojalnościowe. Za każde miesięczne przedłużenie karnetu klient otrzymuje pieczątkę, które następnie przekładają się na zniżki na zakup kolejnego.

GODZINY OTWARCIA

Klub jest czynny od 7.30 do 22.00 (w weekendy do 18.00). Gdybyśmy mogły coś zmienić to na pewno wydłużyłybyśmy godziny otwarcia w weekendy.:)

ATMOSFERA

Extra! Już po drugiej wizycie poczułyśmy się „jak w domu”. Bardzo przyjazna atmosfera i życzliwi klubowicze, którzy z chęcią pomagają, korygują błędy innych oraz zagadują!

OCENA

Klub na 5! Gdybyśmy mieszkały w Olsztynie, na pewno byśmy się tu zapisały. Mikro minus za zbyt standardowy grafik, ale to już może nasze czepialstwo. Oby więcej takich miejsc. Aż miło odbyć tu trening!

Sylwetka_ranking_fitness