TEST nr 2: Cube Squash & Fitness, Mackiewicza 7, 20-865 Lublin

Lublin, fitness klub, Cube, treningCzy można zrobić trening przed dotarciem do klubu fitness? Można wystarczy wybrać się w upalne po południe z ciężką torba, piechotą z hotelu do klubu oddalonego o ok 3 km Okazało się że wzniesienia i liczne zakręty w drodze zapewniły fajny trening interwałowy. Musimy jednak przyznać ze opłaciło się! klub zlokalizowany jest między osiedlem starych i nowych bloków. Dobrze oznaczony…po drodze widziałyśmy dwa bilbordy prowadzące do klubu. Stąd też, dojazd samochodem nie powinien nikomu sprawić trudności.

PIERWSZE WRAŻENIE

Pod klubem znajduje się duży parking na 30 aut! Super :)

Lublin, fitness klub, Cube, treningNa recepcji miła kobieta wskazała nam palcem, co i gdzie, ale nie oprowadziła. Klub wydal nam się bardzo duży, przestronny, ale dość pusty (brak ćwiczących) … może taka godzina (nd płd). Na recepcji jest możliwość zakupu szejka białkowego, batonów, wody, a także funkcjonuje tam mini kawiarnia z wygodnymi kanapami i kilkoma rodzajami kawy (oraz smoothie) do wyboru.

SZATNIA

Szafek sporo (ok 70) ale miejsc do siedzenia bardzo mało – na środku postawiono tylko jedna szeroką pufę. …mimo to dobre wrażenie zostawił rozmiar szafek. Spokojnie zmieściła się nasza spora torba:) za szatnia-6 pryszniców, w których niestety ktoś wymyślił sobie tak śliskie podłoże ze wejście tam w klapkach to duży wyczyn! Chwila nieuwagi i wypadek gotowy! Do tego brak możliwości wyciągnięcia słuchawki prysznicowej.

Co ciekawe – w Cube są po dwie szatnie – dwie męskie i dwie damskie. Większa na poziomie -1 oraz mniejsza na poziomie 0, obok jeden z sal fitness. W mniejszej – 3 prysznice, ubikacja i sauna.Lublin, fitness klub, Cube, trening

SIŁOWNIA

Zlokalizowana jest na piętrze i podzielona na dwie strefy: cardio i siłową (łącznie 500m2 powierzchni). W części cardio (12 bieżni, 4 orbitreków, kilka stepperów, 7 rowerków), w siłowej – kilka ławek prostych i skośnych, strefa wolnych ciężarów, kilka suwnic na nogi, brama, kilka wyciągów, suwnica ze sztangą oraz sporo maszyn do ćwiczeń izolowanych (na nogi, ręce, brzuch). Sprzęt firmy Olymp i SportsArt, Kettler. Dostępny oczywiście płyn do dezynfekcji i ręczniki papierowe. Ale…no właśnie niestety duże ALE za brak trenera/instruktora na siłowni. Dowiedziałyśmy się, że instruktor dyżuruje tylko w dni powszednie. Generalnie za poradę należy jednak zapłacić w ramach treningu personalnego…szkoda, że klub, wzorem większości, nie wymyślił systemu pośredniego. Lublin, fitness klub, Cube, treningTrener zawsze na siłowni, pomoże doradzi, trening rozpisze, ale nie poświęci klientowi 100% swojego czasu, nie rozpisze diety, itp.

SALA FITNESS

W Cube funkcjonują dwie sale – jedna większa z syntetyczną podłogą (100m2), druga mniejsza (70m2) z podłogą drewnianą. Obie w bardzo dobrym stanie, kilka stepów i mat oraz ciężarki (1kg-2 kg??). Sale są bardzo widne, gdyż w obu znajdują się duże okna, jasne ściany i lustra. W całym klubie dość chłodno – nie ma wątpliwości, że klima i wentylacja działa. Do tego klub chwali się na stronie, że posiada jedyny w Polsce system nawilżający utrzymujący właściwą wilgotność w klubie.

GRAFIK

Zależnie od dnia – zajęcia odbywają się od ok. 8.00 do 21. Raczej standardowe rodzaje zajęć, jak pilates, TBC,Lublin, fitness klub, Cube, trening Zumba, Jumpy i trochę sztuk walki. Tutaj, jak w większości klubów w Lublinie, inaczej niż w Warszawie, zajęcia fitness (jumpy) w niedzielę odbywają się popołudniami. W sobotę też skromnie – 2 godziny zajęć.

CENY

Bardzo przystępne. Miesięczny karnet OPEN (siłownia lub fitness) to koszt 99 zł, a płacąc z góry za 6 miesięcy, każdy miesiąc członkostwa dostaniemy za 89,90 zł. Jeżeli chcemy rozszerzyć nasz karnet o siłownię lub fitness to będziemy musieli dopłacić 9,90/mies bądź 19,90 za trening personalny/raz w miesiącu. Wejście jednorazowe to konieczność zapłaty 19,90 zł. Wklub akceptuje też karty sportowe, typu Multisport bez dopłat.

Lublin, fitness klub, Cube, treningCOŚ PONAD…

Cube to nie tylko fitness i siłka! To także Squash, który dla posiadaczy kart klubowych jest w weekendy do godz 12. całkiem za free. W klubie znajdziemy 6 kortów, co sprawia, że jest to największy tego typu obiekt we wschodniej Polsce. W Cube organizowane są też turnieje squasha.

Ceny squasha wahają się od 40 do 50 zł za godzinę. Fajnym rozwiązaniem jest przeszklona galeria, z której (z góry) można oglądaćLublin, fitness klub, Cube, trening mecze :)

Na www klubu przeczytałyśmy, że często organizuje jakieś atrakcje dla swoich klubowiczów, jak np. muzyka na żywo puszczana przez DJ czy kampanie dietetyczne.

Cube otwarty jest 7 dni tygodniu. Poniedziałek – piątek 7-23, weekend 9-21.

Na koniec przyznamy, że po dwóch testach klubów w Lublinie, jesteśmy mega pozytywnie zaskoczone jakością, wyposażeniem i poziomem świadczonych to fitness-usług. Oczywiście, są małe niedociągnięcia (w przypadku Cube – brak trenera weekendowego), ale nie rzutuje to na mocnym zaniżeniu oceny klubu. Wiemy jedno – jeżeli mieszkałybyśmy w Lublinie, na pewno miałybyśmy gdzie poćwiczyć :) Cube otrzymuje 5 z małym minusikiem:)

tabela, cube, Lublin