test, fitness klub, Mordor, Warszawa, Zdrofit, Konstruktorska

TEST nr 43: Klub Fitness Zdrofit, ul. Konstruktorska 13, 02-796 Warszawa-Mokotów

Warszawski Mordor. Godzina szczytu – 17.00 w dzień roboczy. Za oknem zimno, ciemno i plucha. Właśnie w takim momencie idziemy na test do Klubu Zdrofit na Konstruktorskiej. Klubu, którego klientami są przede wszystkim pracownicy pobliskich korporacji.

test, fitness klub, Mordor, Warszawa, Zdrofit, KonstruktorskaPs. „Mordor”, czyli potoczna nazwa części Warszawy, gdzie znajdują się biura większości wielkich firm.

Co nas urzekło, a co wkurzyło… zobaczcie poniżej. Przeczytajcie też o łamiących się kluczykach do szafki…

DOJAZD

Korki, korki i jeszcze raz korki. Szczególnie w godzinach szczytu, a gdy pada/sypie śnieg to już utkniecie na dobre. Radzimy – jeśli wybieracie się samochodem to wyjedźcie duuuużo wcześniej. Dla pracowników pobliskich biurowców to natomiast dobry czas, aby przeczeka je w  klubie, na treningu. Zamiast stać w korku, lepiej idź poćwiczyć.

Natomiast jeśli idziecie pierwszy raz do klubu to dość ciężko trafić.  Placówki nie widać od ulicy Konstruktorskiej – trzeba obejść cały budynek (tylko jedno oznaczenie od głównej ulicy). Dodatkowo klub mieści się w ogromnym biurowcu do którego jest kilka, różnych wejść i na żadnym nie widnieje informacja, że to ono prowadzi do klubu (wejście do klubu jest w środku budynku).

Niestety klub nie posiada swojego parkingu, zostawienie auta przy okolicznych uliczkach też jest dość trudne. Można ew skorzystać z parkingu pod budynkiem, gdzie za godzinę zapłacimy 3 zł – to w sumie tak jak standardowo w strefie płatnego parkowania w Warszawie….test, fitness klub, Mordor, Warszawa, Zdrofit, Konstruktorska

PIERWSZE WRAŻENIE – RECEPCJA

Pachnie świeżością i nowością. Recepcja „na bogato” – kupicie tu chyba wszystko co potrzebujecie, b. duży wybór przekąsek czy wody.

Natomiast gorzej z procedurami… Tu miałyśmy dość nieprzyjemną sytuację, w naszym odczuciu skandaliczną. Do klubu weszłyśmy na kartę Benefit. Pani z recepcji poprosiła dodatkowo o dowód w celu weryfikacji danych. Myślimy – OK. – standard, chcą sprawdzić czy imię i nazwisko zgadza się z właścicielem. Niestety byłyśmy w błędzie. Klub postanowił zbierać dane klientów, bez poinformowania ich o tym. Recepcjonista bezczelnie zaczęła z dowodu spisywać wszelkie dane: PESEL, ADRES ZAMELDOWANIA itp. Zorientowałyśmy się w momencie, gdy zrobiło się zamieszanie, że przecież na nowych dowodach nie ma adresu. Na nasz prostest – JAKIM PRAWEM BEZ PYTANIA WPROWADZAJĄ DANE PRYWATNE DO SYSTEMU pracownica zasłaniała się wewnętrznymi procedurami i „identyfikacją klienta”  – bo niby jest wiele osób o tym samym imieniu i nazwisku. Tak jest, ale po to daje się dokument ze zdjęciem, żeby porównać czy klient który go podaje jest tym co na fotografii.

test, fitness klub, Mordor, Warszawa, Zdrofit, KonstruktorskaNaszym zdaniem to nieuczciwe praktyki, które nie powinny mieć miejsca! A przede wszystkim powinno się poinformować klienta o tym, że wprowadza się gdzieś jego dane osobowe! Ostatecznie stanęło na numerze telefonu. Na koniec dostałyśmy 2 stronną umowę do podpisania – że będziemy przestrzegać regulaminu klubu. Na umowie była informacja o 24 miesięcznym czasie jej trwania… hmm czy przy karcie Benefit trzeba podpisywać umowę z klubem?

Następnie Pani z recepcji pokazała, gdzie jest szatnia i sala fitness. Szkoda, że po zakończonej wizycie nikt nie zapytał o wrażania po pierwszym pobycie J

Na plus – możliwość pierwszej darmowej wejściówki, akceptacja kart: Benefit, Fitprofit i Fitsport.

ATMOSFERA

Miło i przyjaźnie, uczestniczki z wielką sympatią przyjęły nas w klubie :) test, fitness klub, Mordor, Warszawa, Zdrofit, Konstruktorska

SZATNIA

Czystko i przestronnie. Sporo miejsca do siedzenia. Po zakończonych zajęciach fitness (max. osób na sali) spokojnie można było się przebrać. Gorzej z dostaniem się pod prysznic. Tutaj kolejka utworzyła się momentalnie, czas oczekiwania ok. 15 min. 3 kabiny to stanowczo za mało w godzinach „szczytu”. Wolna była jedynie czwarta z zimną wodą, ale tam nikt nie chciał pójść (ciekawe dlaczego? :P). Do dyspozycji klientek suszarki i sauna. Na plus w łazience ogromne lustro, więc jak trenujesz przed pracą spokojnie wykonasz makeup J Naszym zdaniem, w klubie skierowanym do pracowników korporacji warto zainwestować jeszcze m.in. w deskę do prasowania, waciki czy prostownicę. Ułatwiłyby życie wielu klientkom, szczególnie tym, które przychodzą na poranny trening a potem idą do biura.

test, fitness klub, Mordor, Warszawa, Zdrofit, KonstruktorskaW szatni miałyśmy jeszcze małą przygodę – wypadł nam z ręki kluczyk do szafki i… się rozpadł J Na szczęście szybko uzyskałyśmy pomoc z recepcji i dostęp do nowej szafki. Rozwiązanie problemu poszło bezproblemowo. Plus dla obsługi.

SALA FITNESS

Duża i przestronna. Niezniszczony sprzęt – sporo piłek, hantli, ciężarków i mat. Tu, jak w całym klubie pachnie nowością. Na zajęciach było też bardzo dobrze słuchać instruktorkę i sprawnie działała klimatyzacja.

Poszłyśmy na TBC. Zajęcia b. fajnie, chociaż sala na maxa zapełniona (niestety nie dało się swobodnie wykonywać niektórych ćwiczeń). Z tyłu też nie było widać instruktorki, więc to mocno utrudniało zsynchronizowało się z grupą. Plus dla instruktorki – na początku przedstawiła się, zapytała się, czy ktoś jest pierwszy raz na zajęciach, a w ich trakcie poprawiała uczestniczki.

SIŁOWNIA

Podzielona na kilka części – cardio, strefę wolnych ciężarów i osobną salkę do crosstreningu. Tu podobnie – nowy, test, fitness klub, Mordor, Warszawa, Zdrofit, Konstruktorskadobrej jakości maszyny, aż przyjemnie się ćwiczy. Nawet w czasie godzin szczytu bez problemu znalazłyśmy wolne bieżnie. Klub oferuje maszyny cardio (m.in. bieżnie, orbitreki) oraz kilka maszyn do ćwiczeń izolujących mięśnie (na przywodziciele, odwodziciele, dwójki, czwórki, dwie ławki, kilka hantli).

GRAFIK

Dostosowany „do cyklu życia” pracownika korporacji. Bogaty grafik zajęć porannych (6.30-7.30 Cross, Zdrowy Kręgosłup, TBC, SHAPE) i popołudniowych (od 16 do nawet 21.30). Super, bo nawet pracoholicy nie mają już wymówek! W ofercie sporo standardowych zajęć – od TBC, Tabaty po Zumbę.  Klub oferuje też 30 minutowe zajęcia w trakcie dnia, więc zamiast lunchu warto wyskoczyć się trochę porozciągać.

test, fitness klub, Mordor, Warszawa, Zdrofit, KonstruktorskaCo ciekawe, możecie też wpaść w weekend na zajęcia, sporo zajęć w niedzielę :)

CENNIK

Cenny karnetów raczej standardowe od 89 do 139 zł. Klub oferuje dwie opcje – karnet „normalny” i tańszy „poranny” (umowa bez zobowiązań). Przy zakupie karnetu klient otrzymuje dodatkowo np. trening wprowadzający, plan treningowy i analizę składu ciała czy gadżet w postaci ręcznika/torby/koszulki.

WWW

Widać, że strona internetowa po „modernizacji”J Łatwo znaleźć wszystkie potrzebne informacje. Dodatkowo poprzez opisy zajęć można dopasować je do swoich potrzeb i oczekiwań. Sieć Zdrofit oferuje też możliwość zapisów online na zajęcia, porad jak przygotować się do wizyty w klubie i inspirujących przepisów.

W naszej ocenie klub warty polecenia dla pracowników „Mordoru”. Zamiast stać bezproduktywnie w korku idźcie na trening! Każdy tu znajdzie coś dla siebie. Dajemy mocne 4, ale minus za te dane osobowe bez informacji i zgody klienta!

Zdrofit_konstruktorska_ranking_klub_silownia_grafik_opinie