TEST NR 45: CORE FITNESS, Ul. Zamieniecka 80, 04-158 Warszawa-Praga

Core fitness klub Warszawa Praga SzembekaPraski Plac Szembeka. To miejsce nieustannie się zmienia, modernizuje, przekształca. Kto by pomyślał jednak, że w samym jego centrum, w Centrum Handlowym znajdziemy jeden z największych fitness klubów, jaki ostatnio odwiedziłyśmy!

Do Core Fitness wybrałyśmy się głównie zachęcone pozytywnymi opiniami od znajomych. No i faktycznie – nie mylili się! Core na nas także zrobił super wrażenie. Na początku mały minusik, ale generalnie na plus!

DOJAZD, PARKING

Klub dobrze oznaczony, bardzo łatwo trafić z ulicy. Z zaparkowaniem raczej nie będzie problemu – można skorzystać z bezpłatnego parkingu Centrum Szembeka lub bez problemu zaparkować na okolicznych uliczkach. To Praga, więc nie trzeba martwić się parkometrami. Dojazd komunikacją miejską do klubu również nie stanowi problemu. Nieopodal zatrzymuje się ponad 15 linii autobusowych oraz tramwaje nt 3, 6, 9, 24.

PIERWSZE WRAŻENIECore fitness klub Warszawa Praga Szembeka

No właśnie… tu na początku nie było idealnie. Okazało się, że szafki w klubie nie są zamykane na tradycyjne kluczyki, lecz obowiązuje uciążliwy system „kłódkowy”. Nie jesteśmy zwolenniczkami tego rozwiązania. Wiemy, że powoduje to (za pierwszym razem) niepotrzebne zamieszanie, potem pamiętanie o jeszcze jednej rzeczy do spakowania, itp., itd…

Dodatkowo informacji o kłódkach nie znalazłyśmy wcześniej na stronie WWW klubu, więc oczywiście ich ze sobą nie miałyśmy. Klub zaoferował nam wypożyczenie kłódek… za opłatą. Nie był to duży koszt (ok. 5 zł), ale jak na złość akurat nie miałyśmy przy sobie pieniędzy. Aby nie przedłużać ostatecznie zdecydowałyśmy się zostawić swoje rzeczy w otwartej szafce, a cenne przedmioty zabrać ze sobą na siłownie i salę fitness.    

Na plus – zostałyśmy oprowadzone po całym klubie przez sympatyczną dziewczynę. Przedstawiła nam ofertę i zachęciła do treningu.

Core fitness klub Warszawa Praga SzembekaSZATNIA

Czy można zgubić się w szatni? Ha! Można! W Core nie jest to wielki wyczyn :P

Szatnia jest duża. Z niej kilka wejść prowadzi do różnych pomieszczeń, jedne do WC, inne do przebierani, kolejne to wyjścia na korytarz, a także do… do strefy Wellness (Saunarium)!

No właśnie STREFA WELLNESS! W „zwykłych” klubach fitness jeszcze czegoś takiego nie widziałyśmy. Strefa jest koedukacyjna, wchodzi się do niej zarówno z szatni damskiej jak i z męskiej. Znajdziemy tam saunę fińską, parową i caldarium.Core fitness klub Warszawa Praga Szembeka

Po przeciwnej stronie szatni znajduje się wejście pod prysznice. Z ciekawostek – nawet tu innowacje: dotykowy panel włączający i regulujący wodę :P

SALA FITNESS, GRAFIK

Piękna! Duża, przestronna, bez zbędnych filarów, za to z dużą ilością potrzebnego sprzętu (kilkanaście dużych piłek, stepów, małych piłek, mat, gryfów i talerzy, hantli i skakanek).

Trafiłyśmy na zajęcia TBC o średniej intensywności, na których frekwencja wyniosła zaledwie 6 osób, więc ćwiczyło się mega komfortowo. Instruktorka bardzo personalnie podeszła do każdego z uczestników, chodząc po sali i poprawiając. Sprzęt grający, klimatyzacja i wentylacja działała bez problemu. Duży plus dla niej, bo na początku zajęć się zapytała, kto jest pierwszy raz. Z chęcią wybrałybyśmy się po raz kolejny na trening do niej.

Grafik w Corze jest wypełniony prawie po brzegi: zajęcia odbywają się od rana do wieczora, włącznie z weekendami. Wśród różnych zajęć są te standardowe, jak TBC, stretching, cross, ale także Ski Workout – przygotowanie do sezonu narciarskiego oraz KettleBell Hardstyle i Taniec Brzucha.

Core fitness klub Warszawa Praga SzembekaINNE SALE

W Core funkcjonuje także dodatkowa mniejsza sala, na której prowadzone są spokojniejsze zajęcia, typu Joga czy stretching oraz zajęcia dla dzieci (Zumba Kids). Kolejna sala to ta dedykowana sztukom walki z matą na podłodze. I ostatnia sala – specjalnie stworzona do crossa czy treningu funkcjonalnego.

SIŁOWNIA

Tutaj na sprzęt rzadko kiedy trzeba czekać. Cała siłownia podzielona jest na strefy cardio, siłową, funkcjonalną. Cardio to ok. 20 bieżni, 6 rowerków, 8 orbitreków, 3 steppery. Sprzęt nowoczesny, jeszcze nie zniszczony (siłownia istnieje od niedawna) i co najważniejsze jest go bardzo dużo. Po kilka maszyn do ćwiczeń izolujących konkretne mięśnie, bogaty wybór hantli w strefie wolnych ciężarów, kilka wyciągów, bramy, suwnica, sztangi, worki bułgarskie, piłki lekarskie, bosu.

Na siłowni non stop obecna była trenerka. Dziewczyna bardzo sympatyczna, zapatrzona w klubowiczów i gotowa do Core fitness klub Warszawa Praga Szembekapomocy w razie potrzeby.

Na wyposażeniu klubu znajdziemy także płyn do dezynfekcji i ręczniki papierowe.

PRZEDSZKOLE

Klub oferuje, w ramach karnetu (czy zewnętrznej karty sportowej) możliwość zostawienia dziecka pod okiem przedszkolanki na czas naszych zajęć J Bez obawy, więc można połączyć macierzyństwo z dbaniem o własną sylwetkę :)

CENY

W Core, co ciekawe, jest możliwość zakupu kar tentu tygodniowego. Jego koszt to 59 zł. Oczywiście przy zakupie karnetu długoterminowego cena się zmniejsza. I tak za miesięczny karnet OPEN zapłacimy 219 zł. Nie jest to mało, ale pamiętajmy, że klub posiada szeroką ofertę dodatkowych usług okołofitnessowych, jak np. przedszkole dla dzieci czy bogata strefa Wellness. Wejście jednorazowe dla osoby dorosłej w Core to koszt 40 zł. Klub akceptuje karty sportowe.

Core fitness klub Warszawa Praga SzembekaATMOSFERA

Bardzo miło i sympatycznie. Dziewczyna, która oprowadzała nas po klubie – stanowiła dobrą wizytówkę klubu. Chłopak – recepcjonista – bez zastrzeżeń. Po odbytym treningu kadra pytała, jak było, jak nam się podobało itp. Na siłowni – sympatyczna trenerka. Osoby w szatni bardzo życzliwe J

INNE

W Core można oczywiście skorzystać także z treningów personalnych, rozpisania planów żywieniowych czy zniżek na karnety dla dzieci (jeżeli sami mamy już karnet). Podczas sprzyjającej pogody Core organizuje zajęcia na tarasie, stanowiące miłą odmianę od treningów w zamkniętych pomieszczeniach.

W całym klubie można także skorzystać z bezpłatnego wi-fi.

Strona WWW klubu – funkcjonalna i przejrzysta.

Serwis sprzątający na bieżąco kontroluje sytuację.

Klub otwarty jest od poniedziałku do piątku w godzinach 06:00-24:00 a w weekendy od 08:00 do 20:00.

 

Podsumowując, Core zrobił na nas super wrażenie. Na pewno wrócimy! A póki co punkt za pomysłowość, atmosferę i ilość sprzętu. Dajemy 5 :)

tabelka