TEST NR 47: Sanus Fitness, Drawska 14, 02-202 Warszawa-Ochota

sanus fitness, warszawa, klubSiłownia, basen, masaż, treningi personalne, porady dietetyczne, sauna i zajęcia fitness? W tym klubie znajdziecie to wszystko!

Zapytacie „Gdzie?” W Sanus Fitness w Warszawie. Ten klub znalazłyśmy na stronie Myfitweb.pl. W serwisie założyłyśmy konto, by móc sprawdzić okoliczne kluby, porównać grafik zajęć i za pomocą dosłownie dwóch kliknięć kupić wejściówkę.

Ale do rzeczy. Sanus Fitness to osiedlowy, dość niewielki klub w dzielnicy Ochota (tuż za CH Blue City). Klub schowany jest między blokami i licznymi domami, ale nie miałyśmy problemu z trafieniem do niego. Już na wejściu wita nas widoczny szyld.

WEJŚCIE / CENA

Tym razem skorzystałyśmy z wejściówki kupionej na Myfitweb.pl. Na recepcji pokazaliśmy jedynie kod, który otrzymałyśmy na maila i dosłownie w ciągu minuty mogłyśmy wejść do klubu. Wszystko odbyło się b. sprawnie, bez zbędnych formalności. Do klubu można również wejść na karty sportowe (Benefit, Ok system), tu jednak trzeba dopłacić 5 złotych. Bezpłatnie wejdziemy natomiast na FitProfit.

Klub oferuje zakup karnetów, przy podpisaniu umowy na 12 miesięcy, w cenie 129 zł (ale możliwość skorzystaniaSanus fitness, siłownia, Warszawa, klub jedynie z 30 wejść: na  siłownie lub zajęcia fitness lub basen + wellness w każdym pakiecie). Natomiast 13sty miesiąc gratis. Patrząc na ceny okolicznych klubów to dość dużo. I jeszcze konieczna jest oplata „z góry”.

Jeśli ktoś zdecyduje się na miesięczny karnet przy tej samej liczbie wejść zapłaci 149 zł. Można w pierwszym miesiącu kupić karnet „try me” za 129 zł. Inną opcją jest nabycie jednorazowego wejścia za 39 zł, my na Myfitweb.pl kupiłyśmy jednorazówkę za 17.50 zł :)

10 wejść open kosztuje natomiast 259 zł (190 zł jeśli tylko basen). Dla studentów zniżkowy karnet za 89 zł. Klub oferuje także lekcje nauki pływania i treningi personalne.

Na recepcji znajduje się również mały sklepik, w którym kupicie podstawowe produkty (batony energetyczne, odżywki, wodę itp).

ATMOSFERA
Już na samym początku urzekła nas atmosfera w klubie. To chyba największy atut tego miejsca. Rzadko sie zdarza tak miła i pomocna recepcja. Widać bardzo proklienckie podejście – nawet wówczas jeśli chciałybyśmy skorzystać z wejściówki w innym terminie niż w dniu jej ważności.

klub fitness, siłownia, warszawaCały klub mieści się na trzech poziomach. Zajmuje aż 900 m2. Na wprost wejścia do klubu znajduje się siłownia, piętro niżej recepcja, szatnie i strefa cardio. Na samym dole natomiast sala fitness, sala do spinningu, basen i jacuzzi.

SZATNIA

Malutka, ale dużo szafek. Trochę brakuje tam przestrzeni i miejsc do siedzenia w godzinach szczytu. Natomiast czysto i schludnie.

W łazience ogólnodostępne suszarki.

Za łazienką, w dalszej części sauna i łaźnia parowa.

SALA FITNESS
Niewielka, ale z widokiem na… basen :)  Dla klientów dostępne są m. in. piłki, stepy, sztangi i gumy. Po kilka/kilkanaście sztuk, ale przy niewielkiej powierzchni sali nie ma potrzeby większej ilości. Obok znajduje się część do spinningu z licznymi rowerkami. Widać, że zajęcia cieszą się popularnością, bo sala pękała w szwach :)

Grafik raczej standardowy, zajęcia w różnych porach dnia. Nawet o 20.30 można wpaść na trampoliny. 10

SIŁOWNIA i STREFA CARDIO 

Co nas zaciekawiło? Układ bieżni, rowerków, orbitreków i stepperów… :)

Bieżnie ustawione są „w koło” a na środku tv ;) To dość praktyczne i wygodne rozwiązanie.

Sprzęt niezniszczony, podstawowy, w tym klubie raczej nie spodziewajcie się „nowości”.

Do dyspozycji mamy po kilka urządzeń do treningu klatki, nóg, brzucha czy pleców. Oczywiście dostępna brama z wyciągami oraz wolne ciężary.

Minusem jest parking – ciężko znaleźć miejsce do pozostawienia auta.

Klub otwarty jest w dni powszednie w godzinach 6.30-22.00, w soboty 9.00-19.00, a w niedziele 10.00-18.00.

Podsumowując – trochę plusów, trochę do poprawy, ale nie jest najgorzej. Dajemy 4 i ogromny plus za podejście do klientów.