TEST NR 48: Calypso Fitness Club Galeria Północna, ul. Światowida 17, 03-144 Warszawa

Jeśli myślicie, że test klubu fitness, który funkcjonuje zaledwie od ok tygodnia to test szybki, łatwy i przyjemny to… dużo się nie pomyliliście ;) no cóż – chcemy być szczere z naszymi odbiorcami. Są sieci fitness klubów, które po prostu nie pozwalają sobie na zejście poniżej pewnego poziomu i każdy otwierany przez nie klub jest tak samo dobry ;)  Tym razem, na nasze szczęście tez tak było ;) Mając na względzie mnogość punktów, które bierzemy pod uwagę w trakcie oceny klubu, jedną, małą wpadkę ww klubu, można uznać po prostu za wypadek przy pracy – zdarza się najlepszym. Zwłaszcza, że ta wpadka nie była bezpośrednią winą samego klubu. Zaciekawieni? No to od początku.

Calypso fitness Galeria PółnocnaO jaką sieć chodzi? Oczywiście o Calypso Fitness Club i jego najnowszą placówkę – w Galerii Północnej.

DOJAZD

Tu nie miałyśmy żadnego problemu, co prawda galeria położona jest na obrzeżach Warszawy, jednak ma to kilka zalet. Mieszkańcy Białołęki czy Targówka na pewno docenią kolejny dobry klub w okolicy, bez konieczności dojazdów do dalej położonych klubów. Okolice Galerii – tu widać, że znajdujemy się gdzieś na krańcu Warszawy – wokoło pola, pola i…pola ;) sama Galeria dość duża, z ogromem niewykorzystanych miejsc parkingowych ;) Do klubu można dostać się bezpośrednio z poziomu podziemnego parkingu.

PIERWSZE WRAŻENIE

Wchodzisz i czujesz się, jak u siebie. Zwiedziłyśmy już wszystkie kluby Calypso w Warszawie (i nie tylko), to tu organizujemy #FITGRĘ, stad znamy tę sieć bardzo dobrze. Galeria Północna różni się od innych placówek chyba tylko zapachem świeżości, nowości, a no może jeszcze kilkoma sprzętami, które nie wszędzie uda nam się znaleźć.

Calypso fitness Galeria PółnocnaRecepcja jeszcze troszkę zagubiona – dziewczyny pomyliły kolory kluczyków od szafek męskich i damskich, nie wytłumaczyły nam, co gdzie się znajduje, ale w końcu to ich pierwsze dni w pracy… Zwracamy tutaj tylko uwagę, że fajnie by było, gdyby jednak pierwszy kontakt nowego klienta z klubem był jak najlepszy – to dobry czas by nawiązać relacje i zatrzymać klienta.

ATMOSFERA

Weszłyśmy do klubu, jak zwykle, anonimowo, nie uprzedzając nikogo o jakimkolwiek teście. I szczerze: zostałyśmy bardzo miło zaskoczone podejściem trenerów – aż dwóch z nich podeszło i przedstawiło nam się z imienia oraz zaproponowało pomoc ;) To się ceni ;)

SZATNIA

Powierzchniowo to jedne z większych szatni dostępnych w klubach Calypso, co powoduje, że są one bardzo wygodne. Kolorystyka oczywiście zgodna z innymi, czyli różowa (damska) i zielona (męska). W środku kilka ławeczek, suszarki i kilkanaście szafek a dalej toalety, prysznice (jeden z regulacją wody, reszta bez) i sauna.Calypso Fitness Club Galeria Północna

SALA FITNESS 1

Średniej wielkości sala ze standardowym sprzętem i filarem na środku, który jednak ze względu na rozmiar sali, nie jest uciążliwy. Na Sali dostępne jest kilkanaście mat, gryfów, talerzy, piłek małych i dużych, ciężarków, rollerów i innego, drobnego sprzętu do ćwiczeń. Zajęcia fitness odbywają się tu w dni powszednie w godzinach 7-22, w soboty 9.15-12.00, a w nd 10.15-13.00. Wśród rodzajów zajęć: tradycyjnie ABT, TBC, Pilates, Zdrowy Kręgosłup oraz „Mama i dziecko”, Urbhanize Dance Fitness (program Dance fitness bazujący na hip-hopie i Street Dance) i Zumba.

SALA FITNESS 2

Tu 5 razy w tygodniu odbywają się zajęcia Power Bike – charakterystyczne światło i kilkanaście rowerków tworzy charakterystyczny klimat dla takiej salki.

Calypso Fitness Club Galeria PółnocnaSIŁOWNIA

Oddzielna strefa cardio z kilkoma bieżniami, rowerkami i orbitrekami. Strefa siłowa z paroma ławeczkami (w tym ławeczka o kącie ujemnym, którą nie często spotykamy), strefa wolnych ciężarów z ciężarem nawet do 50 kg (!!! To nie zawsze się zdarza, zwykle, w sieciówkach spotykamy ciężary do 40 kg), kilka sztang, suwnica Smitha, brama + dodatkowo parę wyciągów oraz brama wyłącznie z TRX-ami, 2 maszyny do ćwiczenia łydek, kilka hummerów, maszyna do wiosłowania, 2 worki bokserskie oraz strefa z klatką i osprzętem do crossa.

Najlepsze jednak było to, że pomimo tego, że ćwiczyłyśmy w trakcie tygodnia w godzinach największego szczytu (ok. 15-18.00) w klubie było w miarę luźno, a maszyny były wciąż do naszej dyspozycji, zero kolejek, tłoku, idealnie ;) Calypso Fitness Club Galeria Północna

Do tego czyściutki i pachnący sprzęt – mówcie co chcecie, ale znacznie lepiej ćwiczy się na czystych, pachnących ławkach niż na brudnych i podartych ;) W Galerii Płn dominuje sprzęt SportsArtFitness oraz Gipara.

W klubie wykonacie analizę składu ciała na Tanicie.

Z dodatkowych „okołotreningowych” udogodnień w klubie dostępne jest Wifi, Kids Play (mini przedszkole dla dzieci), sauny w szatniach.

W trakcie naszej wizyty temperatura była optymalna, ale wiemy, że niektórzy klubowicze narzekają na to, że często w klubie jest za gorąco. To dopiero początki, więc pewnie wszystko jest kwestią doboru odpowiednich ustawień.

Z usług klubu skorzystacie codziennie w godzinach 6-23 oraz w weekendy: w sobotę od 8-22, a w niedzielę od 8-21.

Calypso Fitness Club Galeria PółnocnaCENY

Standardowo – jak to dla Calypso bywa jednorazowe wejście to koszt 50 zł, a za karnet miesięczny z umową zapłacicie 135 zł. W ramach karnetu dostaniecie nieograniczony dostęp do siłowni, zajęć fitness i saun oraz bezpłatną opiekę nad dzieckiem w Kids Play.

Calypso, jak inne placówki, akceptuje kartę Multisport, MyLife i BeActive.

OGÓLNE WRAŻENIA

Jeśli chodzi o wspomnianą wyżej wpadkę-niestety stojąc nago, pod prysznicem, po intensywnym treningu, zorientowaliśmy się nagle, że nie ma cieplej wody :/ sprawdziliśmy wszystkie kabiny i zlewy – cieplej wody brak. Usterkę zgłosiliśmy recepcji – ponoć to już drugi raz kiedy zdarzyła się taka sytuacja. Nie mniej jednak to oczywiście nie wina klubu, ale nadmienić musiałyśmy ;)

Czy wrócimy? Jasne!